Oprava termínu vysílání - Další kulturní akce přeshraničního projektu JFoS v Jihočeské televizi

Jihočeské folklorní sdružení (JFoS) realizuje již rok další přeshraniční projekt se zaměřením na lidovou kulturu. Z vybraných akcí jsou pořizovány audiovizuální dokumenty a také audiovizuální spoty pro zařazení do vysílání Jihočeské televize s cílem přiblížit široké veřejnosti folklorní aktivity sdružení.
Zahájení dalšího vysílání 14. 7. 2019 v průběhu hodinové smyčky, která začíná v 17.00 hodin + další následné hodinové smyčky včetně reprízování 15. 7. 2019, celkem 24 x: spot z kulturní akce projektu, jež se uskutečnila 14. a 15. května 2019 v Lomnici nad Lužnicí „Folklorní soubory jako hosté Festivalu Lomnice 2019“.
Na jevišti uvedené akce se kromě dalších účinkujících představily soubory zapojené do projektu: Javoráček z Lomnice nad Lužnicí / Heanagschroa z Rakouska / Krahuláček z Krahulčí / Bystřina ze Zlivi / Šípek z Jihlavy / Javor z Lomnice nad Lužnicí / Malý Furiant z Českých Budějovic / Volkstanzgruppe Windhag z Rakouska.
Tato aktivita je součástí přeshraničního projektu „Lidová kultura/Volkskultur AT-CZ“, na němž Jihočeské folklorní sdružení spolupracuje s Krajem Vysočina, Muzeem Vysočiny Třebíč, Volkskultur Niederösterreich, Marktgemeinde Gutau, Verein Färbermuseum Gutau.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení