Ohlédnutí za další přeshraniční kulturní akcí JFoS


14. - 15. června 2019 se uskutečnila další přeshraniční kulturní akce Jihočeského folklorního sdružení, tentokrát v Lomnici nad Lužnicí „folklorní soubory jako hosté Festivalu Lomnice 2019“.
Tato aktivita proběhla v rámci projektu Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ a nabídla divákům všech věkových kategorií zajímavé kulturní pořady jak jihočeských souborů, tak hostů z Vysočiny a Rakouska. Opět se ukázalo, že lidové tradice přispívají velkou měrou k rozvoji vzájemných vztahů sousedních regionů. Uvedenou spolupráci ocenil předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch, při společném jednání v Lomnici s Andreasem Teuflem z partnerské organizace Volkskultur Niederösterreich a Hermínou Mocovou z Jihočeského kraje.
Na jevišti v Lomnici nad Lužnicí se kromě dalších účinkujících představily soubory zapojené do projektu: Javoráček z Lomnice nad Lužnicí / Heanagschroa z Rakouska / Krahuláček z Krahulčí / Bystřina ze Zlivi / Šípek z Jihlavy / Javor z Lomnice nad Lužnicí / Malý Furiant z Českých Budějovic / Volkstanzgruppe Windhag z Rakouska.
Nechyběla prezentace výstavních panelů příhraničního projektu Jihočeského folklorního sdružení, nabídka propagačních materiálů, taneční dílny a výtvarné dílny, ukázky práce se sklem, kreativní tvorba z papíru, krojová výšivka, drátování.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Foto: Milan Škoch, momentky z akce