Jihočeské folklorní sdružení na festivalu aufhOHRchen v rámci přeshraničního projektuJihočeské folklorní sdružení (JFoS) v rámci spolupráce s partnery přeshraničního projektu Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ, vyslalo 2. května 2019 na festival aufhOHRchen do rakouského Waidhofenu ad der Thaya soubor Dubínek, který s dalšími účastníky předvedl společně nacvičený program. Cituji Andrease Teufla-zástupce partnerské organizace Volkskultur Niederösterreich „Festival aufhOHRchen měl velký úspěch - 15.000 návštěvníků, 30 jednotlivých akcí za čtyři dny. Vystoupení dětí bylo velice chváleno, vrcholní představitelé naší organizace byli nadšeni“.
Níže vyjádření i vedoucí souboru Dubínek, Andrey Lacinové:
Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

V rámci projektu Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ navštívily 2. června 2019 děti z dětského folklorního souboru Dubínek Rakousko.
V malebném městečku Waidhofen an der Thaya mohly konečně ukázat, co se společně se svými rakouskými kamarády na workshopu v Kremsu naučily. Ve společném pásmu byly zařazeny lidové písně a tance z Rakouska, jižních Čech a Horácka. Děti na pódiu odtančily všechny tance s velkým nasazením a od diváků sklidily obrovský potlesk. Velkou radost to udělalo nejen nám a rakouským kamarádům, ale i muzikantům a vedoucím, kteří celý program sestavovali společně dohromady. Byla to krásná akce, pro všechny velice inspirující a zajímavá a my se budeme těšit na další setkání, které se koná v měsíci září v Třebíči.
Andrea Lacinová
Foto: archiv souboru Dubínek a Volkskultur Niederösterreich