S Podkovou v Přeborově

Zpět

25.02.2011

Představení „Pohádku od lesa“ sehrála divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan v obci Přeborov v sobotu 19. února 2011.
Podkova zde vystoupila na pozvání občanského sdružení Přeborovská duha, kde v útulném sálu místního pohostinství za hojné účasti diváků, přenesla všechny přítomné do lesa Bourovce, kde sídlí čert Tafriel, jemuž přišla na kontrolu pekelná revize s Luciferem v čele. Tafrielovi se ale čertovské řemeslo nezamlouvalo a rád by se věnoval jinému živobytí, jenže aby tak mohl učinit, musí dodat do pekla ještě jednoho hříšníka.
Na panství, kam patří i les Bourovec, žije zlá a lakotná baronka, která nepřeje nikomu nic dobrého. Jednoho dne při prohlídce svého panství narazí na kováře, jenž sbírá suché větve pro tetu Šťovíčkovou žijící na samotě u lesa. Zda musel kovář s tetou platit pokutu za nasbírané dříví a jestli Tafriel někoho odnesl do pekla se právě dozvěděli diváci v sobotu v podvečer.
Podle dlouho trvajícího potlesku a několika klaněček se divákům pohádka líbila, což bylo největším poděkováním všem hercům. Ti také po představení rozdávali přítomným dětem pohlednice z uvedené hry, které si je odnášely na památku domů.
Ještě jednou děkujeme Přeborovské duze a její zástupkyni Heleně Pištěkové za pozvání a všem divákům za vřelé přijetí.      

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z představení