Kovářovský maškarní rej

Zpět

18.02.2011

Již po deváté se sešly děti v kovářovské základní škole na Maškarním reji, který připravil tradičně Jihočeský folklorní soubor Kovářovan ve spolupráci se Základní školou, dětským folklorním souborem Kovářovánek a to ve čtvrtek 17. února 2011.
V tělocvičně základní školy vyzdobené masopustními motivy se ve čtvrtek odpoledne sešlo na čtyřicet pět dětských masek, které zažily spoustu legrace při písničkách, tancích a soutěžích. Všechny děti v maskách tančily jednotlivě, ve dvojicích i trojicích, soutěžily např. v podtančení snižujícího se papírového řetězu, v předávání pomerančů, šikovnost uplatnily při soutěži Egyptská mumie, svoji rychlost předvedli soutěžící v pojídání piškotů a následném zapískání, všichni poté hádali názvy lidových písní, které hrála na dudy vedoucí Kovářovánku Pavla Škochová. Jednotlivé soutěže byly prokládány svižnými rytmickými písničkami a na „parketu“ se tančilo o sto šest.  
V závěru reje nechyběla tradiční tombola, promenáda masek a vyhlášení těch nejlepších, které obdržely ocenění. Třetí místo získala havajská tanečnice Viktorie Mandovcová, jako druhá skončila Šmoulinka Denisa Kostková a první místo patřilo malému vodníčkovi Vojtěchu Synkovi. 
  
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z maškarního reje