Kovářovská masopustní Obchůzka s medvědem

Zpět

07.02.2012

Pátým rokem se v Kovářově konala masopustní obchůzka s medvědem. Připravily ji tradičně děti  z folklorního souboru Kovářovánek, které se ve čtvrtek 10. února tak v přestrojení za maškary v čele s medvědem opět po roce vydaly na svoji cestu.
Za hudebního doprovodu dud, na které vyhrávala vedoucí souboru Pavla Škochová zahájily své putování v základní škole, kde nejprve žádaly pana ředitele o svolení k provádění různých taškařic a žertů. Ten svým podpisem na masopustní listinu stvrdil provádění obchůzky a poté si také zatančil s medvědem. Průvod dětí dále navštívil své kamarády ve školní družině a následně maškary zazpívaly a medvěd opět potančil i s žáky a učiteli z druhého stupně.
Součástí obchůzky byla i návštěva kovářovských starousedlíků, kde si všichni pochutnávali na výborných koblihách a dalších dobrotách. Poté již průvod směřoval do místní mateřské školy, kde si mrňouskové medvěda nejen hladily, ale po chvilce zdráhání si někteří dokonce i s chlupáčem zatančily v kole a na památku dostali masopustní pohlednici. Masky byly obdarovány sladkostmi a ještě před závěrem obchůzky nechybělo ani skolení medvěda, kterým se tradičně ukončuje tento veselý masopustní zvyk. 

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z obchůzky