Jihočeské folklorní sdružení připravuje prezentaci lidových písniček

Zpět

26.11.2018

Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ
Projekt probíhá za podpory Jihočeského kraje
 
Jihočeské folklorní sdružení v rámci přeshraničního projektu, který má zaměření na lidovou kulturu, připravuje kromě jiného i prezentaci lidových písniček. Proto v neděli 25. listopadu 2018 proběhlo v budově barokní fary v Kovářově, kde JFoS vybudovalo Dům regionů a dětských folklorních tradic, nahrávání písní národopisných oblastí Blata, Doudlebsko, Kozácko a Prácheňsko, jež navazovalo na předešlé nahrávky realizované v Hotelu Zvíkov v říjnu letošního roku.
Zpěváci Jiří Dušák-soubor Doudlebánek, Matylda Mandovcová-soubor Kovářovánek a Veronika Kozubíková-soubor Prácheňáček dokončovali opět v hudební režii Pavly Škochové a zvukové režii Marka Svobody nahrávky písní, které budou součástí mobilní aplikace, jejímž posláním je přiblížit dětem, pedagogům a široké veřejnosti krásu lidových tradic.
Tato aktivita je součástí přeshraničního projektu „Lidová kultura/Volkskultur AT-CZ“, na němž Jihočeské folklorní sdružení spolupracuje s Krajem Vysočina, Muzeem Vysočiny Třebíč, Volkskultur Niederösterreich, Marktgemeinde Gutau, Verein Fabermuseum Gutau.
                               
Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Foto: Milan Škoch, momentky z nahrávání