Budějcká folklorní slavnost 2018 úspěšně proběhla

Zpět

23.09.2018

Kulturní dům Slávie v Českých Budějovicích hostil v sobotu 22. září 2018 hlavní pořady Budějcké folklorní slavnosti, kterou pořádalo Jihočeské folklorní sdružení za podpory Jihočeského kraje, společnosti Kovářovskétradice.cz a Českého rozhlasu České Budějovice. Slavnost byla také spolufinancována Statutárním městem České Budějovice.
Akce byla zahájena ve 13 hodin, kdy přítomné přivítali primátor města České Budějovice Jiří Svoboda, emeritní starosta obce Svatobořice - Mistřín Jiří Kyněra a předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch.
Následně patřilo jeviště folklorním souborům Javoráček a Javor z Lomnice nad Lužnicí, Pajtášům slováckého souboru Kyjov z jižní Moravy,  Krahuláčku z Krahulčí u Telče,  Libíňáčku z Prachatic, Malému Furiantu z Českých Budějovic, Volkstanzgruppe Waidhofen an der Thaya z Rakouska.
Divákům, ale i vystupujícím se program akce velice líbil, oceňovali možnost shlédnout kulturní pořady nejen souborů z jihu Čech, ale také hostů z Moravy, Vysočiny a Rakouska. Slavnost tak naplnila své poslání, a to přátelské setkání lidí, kteří mají rádi lidovou kulturu a aktivně ji rozvíjejí.  

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Foto: Milan Škoch, momentky z hlavních pořadů