Pozvánka na Folklorní festival U Zlaté stoky do Lomnice nad Lužnicí

Zpět

19.06.2017

Všechny milovníky lidové kultury a tradic rádi uvítáme v Lomnici nad Lužnicí nejen na lomnické pouti, ale především na dalším ročníku Folklorního festivalu U Zlaté stoky.
V sobotu 24. června odpoledne  Farská louka rozkvete pestrostí lidových krojů z Čech, Moravy a Dolního Rakouska. Petr Kronika, redaktor
z českobudějovického Rozhlasu vás provede programem, který si připravily soubory Soumrak z Koutů, Mateník z Prahy, Krojová družina z Jarošova, Soběslavská chasa mladá, Volkstanzgruppe Waidhofen an der Thaya, domácí Javor a Javoráček. Hostem festivalu bude Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou.
 
Večer pokračujeme pouťovou taneční zábavou se skupinou Yamaband. Poutní mše se koná v neděli od 10.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele a odpoledne můžete na Farské posedět při písničce Šumavské osmičky. Nebudou chybět řemeslníci, dobroty ani pouťové atrakce.
 
Program připravilo Město Lomnice nad Lužnicí spolu s Folklorním souborem Javor za podpory Jihočeského folklorního sdružení a firmy ČEVAK. Sponzory Folklorního souboru Javor jsou  ZS Dynín,a.s. Ardeapharma a.s., Petr Sedláček Sklenice na med.

Marcela Božovská