Předseda JFoS na konferenci v Rakousku

Zpět

06.03.2016

Předseda Jihočeského folklorního sdružení (JFoS) Milan Škoch se zúčastnil v pátek 4. března 2016 konference pracovní skupiny Kultura/Horní Rakousko–Jižní Čechy v rakouském Windhaagu.
Na konferenci byly představeny uskutečněné zajímavé přeshraniční projekty a jejich výstupy. Jednání kromě dalšího akcentovalo příhraniční partnerství s cílem rozvíjet vztahy i v dalším období. Právě zde se otevírá možné pokračování spolupráce v oblasti folkloru, kdy JFoS může navazovat na své zkušenosti z realizace projektů s rakouskými partnery.    
Jihočeský kraj na jednání reprezentovali: Patrik Červák -vedoucí odboru kultury a památkové péče JK, Hermína Mocová -koordinační a projektový pracovník JK, František Štangl -ředitel Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Filip Lýsek -ředitel Regionálního muzea v Českém Krumlově, Ivan Slavík -vedoucí odborného úseku uvedeného muzea, Milan Škoch -předseda JFoS.
Rakouskou stranu zastupovali: Alexander Jalkotzy -Direktion Kultur OÖ, Laurin Holzleitner -Direktion Kultur OÖ, Reinhold Kräter-Landeskulturdirektor OÖ, Erich Traxler -Windhaag bei Freistadt, Klaus Landa -OÖ Museumsverbund, Hubert Roiss -Mühlviertler Museumsstrasse und Zukunftsforum Freiwald, Fritz Fellner -Schlossmuseum Freistadt, Stephan Gaisbauer- Adalbert Stifter Institut, Romana Sadravec -Leiterin der Europaregion Donau-Moldau Geschäftsstelle.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení