Jubilejní XX. ročník Jihočeského folklorního festivalu Kovářov má také své DVD

Zpět

23.08.2015

Koncem května letošního roku pořádal Jihočeský folklorní soubor Kovářovan za podpory dalších partnerů jubilejní XX. Jihočeský folklorní festival Kovářov 2015.
Z každého ročníku festivalu Kovářovan pořizuje dokument DVD a tak i v letošním roce byly zaznamenány nejdůležitější momenty dětského dne i hlavní pořady dospělých folklorních souborů.
DVD XX. Jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2015 bude stejně jako dokumenty předchozí, sloužit pořadatelům co by dárek pro milovníky lidového umění. V neposlední řadě bude uložen do archivu Kovářovanu, ale také Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici,  spolupořadatele celé akce.
V páteční programu se představily dětské jihočeské folklorní soubory:
Kovářovánek z Kovářova, Bystřina ze Zlivi, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Ráček ze Soběslavi, Borovanský Malý Furiant z Českých Budějovic, Doudlebánek z Doudleb, Prácheňáček ze Strakonic, Malý Furiant z Českých Budějovic, Bárováček z Českých Budějovic.
V hlavním sobotním programu se představily dospělé jihočeské folklorní soubory:
Kovářovan z Kovářova, Doudleban z Doudleb, Libín z Prachatic, Soběslavská chasa mladá ze Soběslavi, Písečan z Písku, Bystřina ze Zlivi,  Javor z Lomnice nad Lužnicí, Malý Furiant z Českých Budějovic,  Blaťácký soubor ze Ševětína.

Hosté festivalu:  Dudácká muzika folklorního souboru Jitra ze Soběslavi, Šumavská osmička.

Na jubilejním XX. jihočeském folklorním festivalu Kovářov 2015 se představilo 20 uměleckých skupin s celkovým počtem 494 účastníků.
 

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch