PODKOVA naplnila lesní divadlo v Křenovicích

Zpět

02.08.2015

Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan vystoupila v neděli 26. července 2015 s pohádkou „Jak dostal Kuba Marjánku za ženu“ v lesním divadle v Křenovicích na pozvání Jany Hořejší.
Herci Podkovy přijeli potěšit diváky, kterých se sešlo opravdu hodně a to na 250 dospělých i dětí. Publikum bylo skvělé, výborně reagovalo v průběhu hry a při závěrečné písničce i děkovačkách ocenilo vystupující dlouhotrvajícím potleskem. 
Pohádkový příběh přenesl přítomné na vesnický rynek s cukrárnou a hospodou, kde jsou cukrářka i hostinský vyhlášenými lakomci a nepřejí lásce Kuby a Marjánky. Jednoho dne přijede na návštěvu za Kubou jeho strýček, jež projel s divadlem svět křížem krážem. Najednou se na rynku objeví bohatý baron, jehož si oba lakomci předcházejí, ale vzápětí kují pikle i s čertem. Kdo byl vlastně baron a čert a zda se Marjánka s Kubou sobě dostali, to vše se diváci v Křenovicích dozvěděli. 
Dramaturgie pohádky je postavena tak, že jednotlivá dějství jsou propojována veselými písničkami a také během představení jsou zapojovány děti, co by obdivovatelé barona a zákazníci lakomého hostinského a cukrářky. Malí herci tak během svých výstupů stejně jako při vystoupeních na jiných místech, kde Podkova účinkovala, obdrželi tradičně stříbrňáky, které posléze u obou lakomců proměnili za párečky a koláčky.
Velice děkujeme paní Janě Hořejší za pozvání a péči, kterou věnovala nejenom Podkově, ale zejména všem návštěvníkům divadelního představení.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z lesního divadlaDivadelní společnost PODKOVA
Jihočeského folklorního souboru Kovářovan
veselá pohádka pro malé i velké diváky
„Jak dostal Kuba Marjánku za ženu “
Cukrářka Louhalová, Sanislava Rybníčková
Marjánka, Tereza Lhotová
Hostinský Brombal, Prokop Kahoun
Kuba, Martin Schmeller
Leontýn Kasací, Milan Škoch
Muzikantka    , Pavla Škochová
Zákazníci, diváci z publika
                
Scénář, dramaturgie, scéna: manželé Milan a Pavla Škochovi
Hudba, texty písní, návrhy kostýmů: Pavla Škochová
Napsal, režie: Milan Škoch