Třináctý Maškarní rej v kovářovské škole

Zpět

17.02.2015

Na masopustní úterý 17. února se v kovářovské základní škole konal již třináctý maškarní rej, který tradičně připravil Jihočeský folklorní soubor Kovářovan ve spolupráci se základní školou, dětským folklorním souborem Kovářovánek a dalšími pomocníky z řad rodičů i starších školních dětí.
Maškarní rej byl opět organizován ve vyzdobené tělocvičně kovářovské školy, kam se v letošním roce letos přišlo pobavit více jak pět desítek dětí. Karneval moderovala vedoucí Kovářovánku Pavla Škochová, jež pro děti připravila taneční hry a různé soutěže. Masky tančily na připravené melodie, a v rámci soutěží si pochutnávali na získaných sladkostech.
V průběhu karnevalového dovádění nechyběla ani soutěž o nejlepší masky, kdy třetí místo patřilo myslivci v podání Gustíka Rianta ze druhé třídy, druhé místo obsadila v masce čarodějnice Káťa Procházková ze třetí třídy a na první příčku vystoupila Ema Kutilová z první třídy v kostýmu černošky .
Pro všechny účastníky byla v závěru maškarního reje přichystána tradiční bohatá tombola i chutný tvarohový koláček a tak nikdo neodešel s prázdnou.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch