Koš plný překvapení v Kovářově

Zpět

02.12.2014

Dětský folklorní soubor Kovářovánek, zpěvačky Kovářovanu a žáci první třídy základní školy v Kovářově potěšili v neděli odpoledne 30. prosince zaplněný kovářovský kinosál diváků svým kulturním programem, jež nesl název „Koš plný překvapení“.
Celý pořad zahájila sólistka Kovářovánku Matylda Mandovcová dvěma písněmi Velebný pane, Kolem dokolečka a poté své umění představili prvňáčci. Divákům zazpívali veselé písničky, předvedli taneček a nechyběly ani básničky. Na řadu přišlo vystoupení Kovářovánku, jehož dramaturgie zapojila i zpěvačky dospělého Kovářovanu. Děti se zpěvačkami velice dobře zvládly jednotlivé výstupy pořadu a všechny pobavila také scénicky provedená miniatura „Poslechněte drahé duše, jak čert bábě vlez do nůře“ v podání Adama Řehoře co by čerta a Kateřiny Procházkové, která ztvárnila roli báby.
Závěr hodinového programu patřil tradičně příchodu Mikuláše s čertem a rozdávání dárků, letos to byl perník a stolní kalendář Kovářovanu na rok 2015. Dárky obdrželi nejen všichni vystupující, ale také děti z publika.
Děkujeme účinkujícím za přípravu a provedení jednotlivých pořadů, ale také všem divákům, kteří si s námi přišli připomenout první adventní neděli.         

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z akce