Oslavy kulturního dědictví Kovářovska proběhly úspěšně

Zpět

10.11.2014

v sobotu 8. listopadu 2014 od 18 hodin v sálu Kulturního domu v Kovářově slavil jihočeský folklorní soubor Kovářovan 30 let, dětský folklorní soubor Kovářovánek 20 let  a divadelní společnost Podkova si připomněla 15-tou divadelní sezónu.
Oslavy zahájili vedoucí souborů manželé Milan a Pavla Škochovi uvítáním všech návštěvníků, současných a bývalých členů jednotlivých složek i také Jaroslava Bartoně, prvního vedoucího Kovářovanu. Zdravice dále pronesli, Pavel Hroch starosta Obce Kovářov, Tomeš Vytiska člen rady Jihočeského kraje, Pavel Eybert senátor i zástupci souborů Doudleban a Javor.
Program dále pokračoval vystoupením Jihočeského folklorního souboru Kovářovan, který za svůj výkon sklidil bouřlivý potlesk. K poslechu a tanci v průběhu večera vyhrával výtečný Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče. Pořadatelé nezapomněli ani na společnou fotografii současných a bývalých členů všech složek, jež si sobotní večer přišli připomenout dlouhou historii rozvoje lidových tradic v Kovářově.   

z doprovodných programů akce
Výstava fotografií z činnosti Kovářovanu, Kovářovánku, Podkovy
Prezentace stolního kalendáře 2015 Jihočeského folklorního souboru Kovářovan
Promítání dokumentů 
Prezentace výstavních panelů Jihočeského folklorního sdružení
Návštěva Česko - rakouského centra rozvoje lidových tradic v barokní faře

www.kovarovan.cz

partneři oslav:
Jihočeský kraj, obec Kovářov / Český rozhlas České Budějovice / IDvideo / LK TISK v.o.s. Milevsko/ Pekařství Kovářov / www.jihocesketydeniky.cz / č.3

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch