Proběhla podzimní programová rada Jihočeského folklorního festivalu Kovářov

Zpět

09.10.2014

Ve čtvrtek 2. října 2014 se uskutečnila programová rada Jihočeského folklorního festivalu Kovářov. Za soubor Kovářovan /hlavního pořadatele akce/ se zúčastnili Božena Kolorosová, Prokop Kahoun a ředitelé festivalu manželé Milan a Pavla Škochovi, za Národní ústav lidové kultury ve Strážnici jeho ředitel Jan Krist.
Jednání se konalo v klubovně souboru Kovářovan, kde přítomní hovořili o letošním ročníku festivalu, jenž proběhl ve dnech 29.5. – 1.6.2013. Hodnotila se umělecká oblast, účast souborů a hostů, návštěvnost, organizační okruhy, propagace akce, podpora institucí a sponzorů, rozpočet i vyúčtování.
V další části se členové programové rady zabývali přípravami jubilejního XX. Jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2015, který je plánován na 28. května - 31. května příštího roku. Proběhla diskuze k zajištění jednotlivých okruhů s tím, že programová struktura akce bude organizována dle osvědčeného scénáře s akcentem na jihočeské folklorní soubory. Přítomní také navštívili Česko - rakouské centrum rozvoje lidových tradic, kde kromě jiného pohovořili o příhraničních aktivitách Jihočeského folklorního sdružení.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, foto účastníků Programové rady