Jihočeské folklorní sdružení se úspěšně představilo na „Dni česko - rakouské spolupráce“

Zpět

02.09.2014

Jihočeské folklorní sdružení (JFoS) se představilo v sobotu 30. srpna 2014 ve Vyšším Brodě na akci „Den česko - rakouské spolupráce“, který pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky ve spolupráci s Jihočeským krajem a JFoS.
V hlavním odpoledním programu probíhala na jevišti prezentace úspěšných příhraničních projektů, mezi kterými nechyběl ani projekt JFoS „Společně za folklorními tradicemi“, jež návštěvníkům představil Milan Škoch, předseda sdružení.
Členské folklorní soubory sdružení vystoupily také na jevišti se svými programy. Taneční pásmo uvedl folklorní soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí a pásmo pěvecké Jihočeský folklorní soubor Kovářovan z Kovářova. V rámci partnerské spolupráce JFoS a dolnorakouské organizace Volkskultur Niederösterreich ve Vyšším Brodu diváky zaujal i folklorní soubor Volkstanzgruppe Loosdorf.
Kromě ochutnávky regionálních produktů, akcí pro děti, prezentace MMR ČR, bylo součástí  i představení příhraničních aktivit Jihočeského folklorního sdružení formou výstavních panelů, letáků, pohlednic, omalovánek, nosičů CD i DVD a nechyběla ani prezentace Česko - rakouského centra rozvoje lidových tradic v Kovářově.    

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Foto: Milan Škoch, momentky z akce