Kovářovan účinkoval v rakouském Ottenschlagu

Zpět

21.07.2014

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan reprezentoval v neděli 20. července Jihočeské folklorní sdružení - JFoS na 33. Waldviertelské lidové slavnosti v Ottenschlagu v Dolním Rakousku.
Kovářovan se uvedené akce zúčastnil v rámci spolupráce JFoS a Volkskultur Niederösterreich. Nejprve ve slavnostním průvodu společně s velkým množstvím zúčastněných souborů pozdravil přítomné diváky a následně zazpíval a zatančil ve dvou blocích.
Než začalo představení Kovářovských, ukázaly všechny přítomné rakouské soubory typické společné tance a nechyběla i jejich vystoupení na jevišti. Tam se předvedl i Kovářovan. Před jeho prezentací nejprve všechny účastníky slavnosti pozdravil předseda JFoS Milan Škoch a také zástupkyně Jihočeského kraje Hermína Mocová. Oba se též na akci  setkali se zástupci Volkskultur Niederösterreich Rupertem Kleinem a Andreasem Teuflem, s nimiž dlouhodobě spolupracují na společných příhraničních projektech.
Akce v Ottenschlagu se velice zdařila a ukázala rozvíjející se partnerství z obou stran hranice. Kovářovan velice dobře reprezentoval JFoS, svou obec a Jihočeský kraj. Byl jediným zahraničním hostem slavností a podle potlesku i následných diskusí s účastníky, se jeho  vystoupení opravdu líbila.

manželé Milan a Pavla Škochovi
foto: Milan Škoch, momentky z akce