U Zlaté stoky se bude tančit a zpívat

Zpět

17.06.2014

Město Lomnice nad Lužnicí  spolu s Folklorními soubory Javor a Javoráček pořádají opět po roce Folklorní festival U Zlaté stoky.
Poslední červnový víkend můžete zavítat do tohoto malého jihočeského města na lomnickou pouť, jejíž program zajišťují právě naše folklorní soubory a stěžejní akcí bude folklorní festival.
Páteční zahajovací koncert bude patřit domácím souborům, které se představí s repertoárem zahrnujícím vážnou hudbu, folklor i folk z různých koutů hudebního světa.
Na sobotní vernisáži výstavy „Lomnice včera a dnes – košíkářství“ přednesou děti z Javoráčku písně, které zpívaly v Kovářově na Jihočeském Zpěváčkovi.
Hlavní festivalový program zahájíme ve dvě hodiny odpoledne krojovaným průvodem na Farskou louku, včele s dechovou hudbou. Během odpoledne se představí naše jihočeské soubory – dětské i dospělé. Večer zahraje skupina Situace a po celé odpoledne mohou návštěvníci obdivovat i vyzkoušet práci přítomných řemeslníků.
Nedělní program začne tradiční poutní mší svatou v kostele sv. Jana Křtitele, odpoledne bude patřit dechové hudbě.

Akce se u skuteční za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci projektu Setkání s hudbou v jihočeské Lomnici a Jihočeského folklorního sdružení. Sponzory  folklorního festivalu jsou  Ardeapharma a.s. Ševětín, Dušák s.r.o., Color Studio CB.

V rámci folklorního festivalu se představí soubory: Javor, Javoráček, Lučina, Soběslavská chasa mladá, Soumrak, Dudácká muzika DUHA, dechová hudba Šumavská osmička.

Těšíme se na setkání se všemi, kteří se vypraví do naší jihočeské Lomnice nad Lužnicí.


Text a foto: Marcela Božovská