Podkova hrála pro děti v Kovářově

Zpět

13.12.2013

V pátek 13. prosince 2013 v dopoledních hodinách sehrála Divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan představení své pohádky „Jak dostal Kuba Marjánku za ženu“. V kovářovském kinosálu se sešly děti se svými učitelkami ze základní a mateřské kovářovské školy v hojném počtu, cca 140 osob.
Pohádkový příběh diváky přenesl na vesnický rynek s cukrárnou a hospodou. Cukrářka i hostinský, vyhlášení lakomci, nepřejí lásce Kuby a Marjánky, na níž si myslí i hostinský. Jednoho dne přijede na návštěvu za Kubou jeho strýček, jež procestoval s divadlem svět křížem krážem. Najednou se na rynku objeví bohatý baron, jehož si oba lakomci předchází, ale vzápětí kují pikle i s čertem.
Dramaturgie pohádky je postavena tak, že jednotlivá dějství jsou propojována veselými písničkami a také během představení jsou zapojovány děti, co by obdivovatelé barona a zákazníci lakomého hostinského a cukrářky. Mladí herci tak během svých výstupů obdrželi stříbrňáky, které posléze u obou lakomců proměnili za párečky a koláčky. Při finálové písničce se herci Podkovy, ale i dětští účinkující za krásného potlesku rozloučili se všemi diváky.  
Kdo byl vlastně baron a čert a zda se Marjánka s Kubou sobě dostali, to již všichni, kdo navštívili v Kovářově pohádku, vědí. 
  
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z pohádky