Další úspěšné představení Podkovy

Zpět

02.12.2013

V nedělní podvečer 1. prosince 2013 sehrála Divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan další představení své pohádky „Jak dostal Kuba Marjánku za ženu“, tentokrát v obci Kluky u města Písku.
Herci z Kovářova tradičně před samotným vystoupením připravili pro návštěvníky u vstupu do sálu omalovánky s lidovou tématikou, prezentační leták i kalendář Podkovy, kapesní kalendáříky a také prezentační panel pohádky s fotografiemi herců.
Pohádkový příběh diváky přenesl na vesnický rynek s cukrárnou a hospodou. Cukrářka i hostinský, vyhlášení lakomci, nepřejí lásce Kuby a Marjánky, na níž si myslí i hostinský. Jednoho dne přijede na návštěvu za Kubou jeho strýček, jež procestoval s divadlem svět křížem krážem. Najednou se na rynku objeví bohatý baron, jehož si oba lakomci předchází, ale vzápětí kují pikle i s čertem.
Dramaturgie pohádky je postavena tak, že jednotlivá dějství jsou propojována veselými písničkami a také během představení jsou zapojovány děti, co by obdivovatelé barona a zákazníci lakomého hostinského a cukrářky. Mladí herci tak během svých výstupů obdrželi stříbrňáky, které posléze u obou lakomců proměnili za párečky a koláčky. Při finálové písničce se herci Podkovy, ale i dětští účinkující za krásného dlouhotrvajícího potlesku rozloučili se všemi diváky a nechybělo ani společné fotografování. 
Abychom nezapomněli …… kdo byl vlastně baron a čert a zda se Marjánka s Kubou sobě dostali, to již všichni, kdo navštívili v Klukách pohádku, vědí. 

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z pohádky