Při setkání seniorů v Březnici vystoupil Kovářovan

Zpět

13.10.2013

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zavítal v sobotu 12. října do obce Březnice u Bechyně, aby zpříjemnil Setkání seniorů v místním kulturním domě.
Kovářovan zahájil svůj kulturní program po úvodním slovu starosty Martina Romana a vedoucí souboru Pavly Škochové. V hodinovém vystoupení Kovářovských mohli diváci kromě písní a tanců obdivovat krásné kozácké kroje, neboť právě národopisnou oblast Kozácko soubor Kovářovan zastupuje.
Zpěvačky uvedly program pěveckou částí, ve které předvedly dvojhlasý zpěv ve skladbách Nad Strakonici, Tam na tom jalovečku, Kolikrát jsem přešel, Dybych já byla věděla, Co sem se nachodil a Nefoukej větříčku. Poté následovalo celosouborové vystoupení Co se škádlívá, rádo se mívá, kde tanečníci divákům ukázali choreograficky zpracované variace polek, sousedských i jihočeských koleček. V dalším pěveckém vstupu zazněly trojhlasé písně Jaloveček roste a Přijď, Pepíčku, k nám, v podání sólistek Jany Větrovské, Terezy Lhotové, Pavly Škochové a nechyběly ani žertovné dvojhlasé písně všech zpěvaček doplněné v mezihrách chorovodovými prvky. Závěr programu patřil opět představení celého souboru s názvem Naše rokyta. Po zaznění poslední veselé písničky „Jakýpak neštěstí, když chlapec nechá“ a společným seskokem tanečníků se Kovářovan rozloučil s návštěvníky akce. Pro ně byla dále připravena volná zábava za doprovodu dechové kapely.  
              
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z akce