Kovářovan se zúčastnil Svatováclavských slavností

Zpět

30.09.2013

V sobotu 28. září se Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zúčastnil Svatováclavských slavností v Plané nad Lužnicí. Přivezl ukázku lidových tradic Kovářovska a své národopisné oblasti Kozácka v podobě písní, tanců a krojů. Kovářovští se ale nejdříve společně s dalšími vystupujícími zapojili do slavnostního průvodu městem, který doprovázelo velké množství diváků.
Početní návštěvníci v následných hodinách sledovali kulturní programy, kde kromě dalších účinkujících vystoupil i Malý lidový soubor z Plzně, muzika folklorního souboru Furiant, moravská cimbálová muzika z Hluku či Kovářovan.
Ten uvedl na hlavním jevišti dva programy a to „Jaloveček roste“ a „Co se škádlívá, rádo se mívá“. V závěru vystoupení předala vedoucí Pavla Škochová za celý soubor kytici zpěvačce  Vlastě Počtové, která oslavila 27. září 84. narozeniny. Popřála jí jménem všech členů Kovářovanu všechno nejlepší, hodně zdraví a mnoho dalších pěkných vystoupení se souborem. 
Děkujeme zástupcům města v Plané nad Lužnicí za pozvání a věříme, že jsme společně s dalšími účinkujícími přispěli k úspěšnému průběhu celých slavností. 
              
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky Kovářovanu z akce