Letní čas souborů od Zlaté stoky

Zpět

18.08.2013

Období dovolených a prázdnin se snažíme prožívat trochu volněji také v našich souborech, přesto jsme ani letos neodmítli všechny nabídky.
Náš program sledovali diváci 5. července v Suchdole nad Lužnicí a hned 13. na Borůvkobraní. Z každého vystoupení si odvážíme příjemné zážitky také my. V Suchdole nás zaujala cimbálová muzika a v Borovanech nově vybudované zázemí.
Hlavní akcí,na kterou jsme se všichni připravovali a těšili, byla návštěva našich přátel z bavorského městečka Diessen am Ammersee, s nimiž jsme prožili prodloužený druhý víkend v srpnu.
Společně jsme poseděli a zažili spoustu zábavy, ostatně tak jako vždy. Velmi zajímavá byla návštěva Skelné huti u Hluboké n. Vltavou, kde se nám celé dopoledne věnoval zakladatel dílny pan Jaroslav Effmert. Odborný výklad a možnost zkusit si práci se sklem zaujal jak naše hosty, tak nás samotné. Na Hluboké jsme prožili společně celou sobotu – rodiny s dětmi si odpoledne užívaly v parku u golfového hřiště, „bezdětní“ si prošli zámek a město. Večer patřil posezení všech souboráků, přátel a našich rodin, kde byli Diessenští ubytováni. Při společném hraní, zpívání, tanci, pojídání a popíjení jsme vydrželi až do rána.
Posledním společným dnem byla neděle. Naši hosté a někteří domácí vyrazili dopoledne za relaxací do třeboňského lázeňského bazénu a po obědě jsem se všichni sešli v Kardašově Řečici ke společnému vystoupení na slavnostech básníka Boleslava Jablonského.
Město Diessen am Ammersee je od nás vzdáleno cca 450 km, tak se naši hosté po vystoupení rozloučili a vydali se na cestu k domovu. Příští rok v srpnu se vydáme stejnou trasou zase my, abychom opět společně prožili několik dní v kraji pod Alpami.
Poslední prázdninovou akcí bude vystoupení v rámci výstavy Zem Živitelka. Od září se opět pustíme do pravidelných zkoušek, nácvičných a příprav na další vystoupení.
Tak přejeme všem souborákům a milovníkům folkloru krásný zbytek léta a snad někde na viděnou.

Marcela Božovská
Foto: archiv souboru Javor