Kovářovan zpíval a tančil na Jižní Moravě

Zpět

10.06.2013

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan navštívil ve dnech 7. – 9. června 2013 jubilejní 60. ročník národopisných slavností „Podluží v písni a tanci“ v obci Tvrdonice na jižní Moravě. Oplácel tak návštěvu místnímu souboru Poměnka, který hostoval v loňském roce na Jihočeském folklorním festivalu Kovářov.
Kovářovský soubor se na slavnostech „Podluží“ prezentoval ve slavnostním průvodu a uvedl také své dva programy a to v sobotu „Co se škádlívá, rádo se mívá“ a v neděli „Naše rokyta“. Představil tak divákům svou národopisnou oblast „Kozácko“ písněmi, tanci a v neposlední řadě kroji, které vynikají  bohatou bílou výšivkou s vytahovaných a obšívaných nitek, tzv. prolamováním.
Po celou dobu pobytu na jižní Moravě se o Kovářovan vzorně starali pořadatelé festivalu, kteří také zprostředkovali  Kovářovským prohlídku archeologického naleziště v nedalekých Mikulčicích.  Kromě hezkých kulturních zážitků z vystoupení ostatních účinkujících se tak hosté z Kovářova dozvěděli během svého třídenního pobytu v Tvrdonicích i další zajímavosti navštíveného regionu.
   
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z akce