Zavítejte na festival U Zlaté stoky

Zpět

06.06.2013

Opět po roce se sejdou na břehu Zlaté stoky milovníci lidového umění a folkloru. Do našeho malého městečka vás srdečně zveme v rámci našeho folklorního festivalu. Nenechte si ujít již osmý ročník setkání s folklorem v Lomnici nad Lužnicí.
Festival začíná v pátek 14. 6. zahajovacím koncertem  v nedalekých lázních Aurora Třeboň.
V programu nazvaném „Zblízka i z dáli, zpívejte s námi“  vystoupí soubory Hořeňák z Královéhradeckého kraje, Salajka a Salajenka z Jihomoravského kraje a naše domácí soubory Javor a Javoráček.
Hlavním festivalovým dnem je sobota 15.6., kterou odstartují Hry bez hranic - zábavné soutěžní klání mezi soubory o Lomnického kapra.
V odpoledním programu se představí celkem deset souborů  a diváci se seznámí s folklorem pěti různých oblastí uchovávajících si své zvyky a tradice.
Prostřídají se dětské a dospělé soubory Salajka a Salajenka z Dambořic, Hořeňák z Lázní Bělohrad, Bystřina a Bystřinka ze Zlivy, Doudleban a Doudlebánek z Doudleb, Javor a Javoráček z Lomnice n. Lužnicí a Baráčníci z Pištína.
Během odpoledního programu připomeneme košíkářství, kterým bývala Lomnice známa nejen v Čechách! 
Kdo bude mít zájem, může se nechat inspirovat zručností řemeslníků, kteří budou prodávat a také předvádět své umění po celé sobotní odpoledne.
   
Večer bude patřit noční hasičské soutěži a kdo nebude chtít sledovat tuto soutěž, může posedět s přáteli při pěkné písničce u dobrého piva.

Marcela Božovská