Prácheňáček slavil úspěch na krajské přehlídce

Zpět

10.05.2013

V sobotu 27. dubna se uskutečnila jedna z nejdůležitějších folklórních akcí na jihu Čech. Třináct tanečních složek se sešlo v KD Slavie v Českých Budějovicích, aby zde bojovalo o vítězství v Krajské přehlídce dětských folklórních souborů.
Odborná porota měla nelehký úkol, vybrat ze třinácti vystoupení to nejlepší, díky němuž se pak vybraný soubor zúčastní Celostátní přehlídky dětských folklórních souborů v Jihlavě. Mimo jiné v porotě byla i Marcela Macková, dlouholetá členka souboru Úsvit, nebo Jiří Urban, zakladatel souboru Mladinka.
Ačkoliv konkurence byla tento rok větší než ten minulý ročník, vítězem přehlídky se stala mladší skupina Prácheňáčku. Ta se svým pásmem „Havěť u vody“ za doprovodu muziky Strakoňáček zamíří již v červnu do Jihlavy. Tento úspěch byl odměnou nejen pro děti, které více jak rok poctivě zkoušely a nacvičovaly, ale hlavně pro jejich vedoucí Sylvu Svobodovou a Jaroslava Baštu. Díky jejich fantazii a usilovné práci Prácheňáček patřil a patří k jednomu z nejlepších souborů v republice.

Kateřina Kovářová
foto: Kateřina Kovářová