Premiéra pohádky divadelní společnosti PODKOVA se vydařila

Zpět

21.04.2013

Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan uvedla premiérově v sobotu 20. dubna 2013 v obci Osek svou novou pohádku „Jak dostal Kuba Marjánku za ženu“.
Pohádkový příběh přenesl diváky na vesnický rynek s cukrárnou a hospodou. Cukrářka i hostinský jsou vyhlášenými lakomci, nepřejí lásce Kuby a Marjánky, na níž si myslí i hostinský. Jednoho dne přijel na návštěvu za Kubou jeho strýček, jež procestoval s divadlem svět křížem krážem. Najednou se na rynku objevil bohatý baron, jehož si oba lakomci předcházeli, ale vzápětí kuli pikle i s čertem. Kdo byl vlastně baron a čert a zda se Marjánka s Kubou sobě dostali, to prozradil děj pohádky. 
Herci své role studovali pečlivě od října loňského roku a jak je již u Podkovy tradicí (letos již hraje čtrnáctou sezonu), nechyběly ani pěkné písničky, jež propojovaly jednotlivé scénické výstupy. Novým prvkem inscenace je zapojení publika, zejména dětí, kterým byly svěřeny role obdivovatelů pana barona a také role zákazníků. Podle ohlasů diváků se premiéra v Oseku podařila, herci Podkovy, ale i herci z publika sklidili velký potlesk a to nejen při závěrečné písničce.
Ochotníci z Kovářova po závěrečném rozloučení ještě přítomným dětem rozdávali své divadelní záložky a došlo také na společné fotografování.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z vystoupení