Proběhla programová rada XVIII. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2013

Zpět

21.03.2013

Ve středu 20. března se uskutečnilo v klubovně souboru Kovářovan jednání programové rady XVIII. Jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2013, který se uskuteční 30.5. – 2.6.2013.
Jednání se zúčastnili za soubor Kovářovan /hlavního pořadatele akce/ Božena Kolorosová, Prokop Kahoun a ředitelé festivalu manželé Milan a Pavla Škochovi, za Národní ústav lidové kultury ve Strážnici jeho ředitel Jan Krist a zástupkyně ředitele Vlasta Ondrušová.
Rada projednala přihlášky jihočeských folklorních souborů, (kterým je festival primárně určen), s potěšením konstatovala, že se zvyšuje zájem o účast nejen dospělých, ale i dětských souborů. Dále se diskutovalo o hostujících souborech (v plánu jsou účastníci z Plzeňska a Rakouska), projednán byl rozpočet, organizace, technické zabezpečení, partnerská spolupráce, doprovodné programy a další náležitosti potřebné ke zdárnému průběhu akce.
Přítomní projednali i kooperaci festivalu v rámci příhraničního projektu Jihočeského folklorního sdružení s názvem „Společně za folklorními tradicemi“.  
V závěru jednání všichni velice oceňovali, že si tato akce drží od počátku svoji strategii a to regionální charakter přehlídky, jež velice přispívá k uměleckému růstu právě souborů z jihu Čech. To ostatně každoročně potvrzuje i hodnotící komise, jež na festival deleguje Národní ústav lidové kultury ve Strážnici.
Programová rada věří, že diváci kovářovského festivalu opět shlédnou to nejlepší z programů jihočeských folklorních souborů a hostů.

XVIII. Jihočeský folklorní festival Kovářov 2013 – 30.5. – 2.6. 2013
pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly

pořadatel Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
spolupořadatel Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Folklorní sdružení ČR, Jihočeské folklorní sdružení
za podpory Jihočeského kraje, Obce Kovářov, Svazku obcí Milevska, Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, společné foto účastníků Programové rady – zleva: Božena Kolorosová, Prokop Kahoun, Milan Škoch, Pavla Škochová, Vlasta Ondrušová, Jan Krist.