Porážení máje 2013

Zpět

11.03.2013

V sobotu devátého března se pánská část Soběslavské chasy mladé vypravila do svákovského lesa. Důvodem nebyla touha projít se po náročném týdnu na čerstvém vzduchu v krásném soběslavském lese, ale nutnost najít a pokácet máj, jenž bude zdobit soběslavské náměstí od třicátého dubna.
Strom jsme po krátkém hledání našli vskutku reprezentativní a po jeho pokácení přišla na řadu těžká manuální práce. Odvětvený kmen jsme vlastními silami vytáhli na přístupovou cestu a zde ho pořízy opracovali, aby byl hladký a nezasekla se nám na něm lana při budoucím stavění.
Pak už bylo potřeba zhruba dvaceti dvou metrovou májku dopravit do Soběslavi. To se povedlo díky dlouhodobě vylepšovanému způsobu přepravy naprosto bezproblémově. Máj jsme poté složili do dvora KD Soběslav, kde bude vysychat, až do velké slávy na konci dubna.
Závěrem článku bychom ještě chtěli poděkovat Správě lesů města Soběslavi za poskytnutý strom a za výbornou spolupráci a Vás milí Soběslaváci pozvat na stavění máje, jež se uskuteční třicátého dubna na soběslavském náměstí.


Autor článku, foto: Stanislav Tomša