Prezentace nového CD Kovářovanu v Českém rozhlasu České Budějovice

Zpět

01.03.2013

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal a pokřtil v závěru loňského roku své nové CD s názvem „Přijď Pepíčku k nám“.
Český rozhlas České Budějovice nové CD zařazuje do českobudějovické rozhlasové fonotéky a bude jej využívat v písničkových pořadech. Posluchači budou s novým CD Kovářovanu seznámeni v pořadu Profil v neděli 3.3.2013 ve 12:30. Součástí je soutěž o tři CD.
 
Profil CD: třináct skladeb, které jsou provedeny ve dvojhlasé a trojhlasé úpravě s hudebním doprovodem i a capella. Na nosiči zní písně žertovné i milostné - Jaloveček roste, Přijď Pepíčku k nám, Milískej pan děkan, Kolikrát jsem přešel, Letěla husička, Já půjdu k husně, Dybych já byla věděla, Vesecký trávníčky, Tam na tom jalovečku, Co sem se nachodil, Nevím, nevím kudy cesta, Nad Strakonici a Jsem já švarná dívka z mlýna.
Písně nazpívaly Jana Větrovská, Marie Kolářová, Marta Pešičková, Vlasta Počtová, Eva Janoušková, Tereza Lhotová, Nikola Chcholová, Pavla Škochová. Zvuková režie: Marek Svoboda, hudební režie a aranžmá: Pavla Škochová, námět: manželé Milan a Pavla Škochovi.
CD „Přijď, Pepíčku, k nám“ slouží k prezentaci a propagaci národopisné oblasti Kozácka, kterou Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zastupuje.  

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch