PODKOVA úspěšně hrála v Českých Budějovicích

Zpět

11.02.2013

Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan se představila  v neděli 10. února divákům v Českých Budějovicích. V divadle  U Kapličky herci od 15 hodin sehráli početnému publiku „Pohádku od rybníka“. 
Podkova již v tomto divadle hrála 17. listopadu minulého roku, kdy na pozvání divadelního souboru J.K. Tyla účinkovala na 13. ročníku Budějcké Thálie 2012. Jelikož se pořadatelům „Thálie“ pohádka Kovářovských moc líbila, pozvali Podkovu znovu.
Ochotníci tak znovu dospělé i dětské publikum přenesli do pohádkového světa, ve kterém, jak už to tak bývá, vítězí dobro nad zlem. Diváky pobavil svými kousky nejen vodník, ale také pan soudce, jenž rád rybařil, či sestry Čiperovy, kterým se nepodařilo podvodem získat rybník Hořejší. 
Při závěrečné písničce si diváci společně s vystupujícími zazpívali a potleskem ocenili všechny účinkující. Herci po vystoupení tradičně dětem rozdávali divadelní záložky i jiné materiály a vodník také pravé puškvorcové bonbóny ze svých hrníčků a ty nestatečnější děti se s ním také fotografovali.
   
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z pohádky