Křest nového CD Kovářovanu

Zpět

15.12.2012

Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan pokřtili v pátek 14. prosince v prostorách Centra rozvoje lidových tradic v Kovářově své nové CD s názvem „Přijď, Pepíčku, k nám“.
Příznivce jihočeských lidových písniček jistě potěší třináct skladeb, které jsou provedeny ve dvojhlasé a trojhlasé úpravě s hudebním doprovodem i a capella. Na nosiči zazní písně žertovné i milostné - Jaloveček roste, Přijď Pepíčku k nám, Milískej pan děkan, Kolikrát jsem přešel, Letěla husička, Já půjdu k husně, Dybych já byla věděla, Vesecký trávníčky, Tam na tom jalovečku, Co sem se nachodil, Nevím, nevím kudy cesta, Nad Strakonici a Jsem já švarná dívka z mlýna.
Písně nazpívaly Jana Větrovská, Marie Kolářová, Marta Pešičková, Vlasta Počtová, Eva Janoušková, Tereza Lhotová, Nikola Chcholová, Pavla Škochová. Zvuková režie: Marek Svoboda, hudební režie a aranžmá: Pavla Škochová, námět: manželé Milan a Pavla Škochovi.
CD „Přijď, Pepíčku, k nám“ bude sloužit k prezentaci a propagaci národopisné oblasti Kozácka, kterou Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zastupuje.  

Přehled samostatných CD nosičů Kovářovanu:
Od jara do zimy – 1998
Pospěšme k Betlému – 2004
Až já půjdu okolo – 2011
Přijď, Pepíčku, k nám – 2012
CD,  na kterých Kovářovan spolupracoval v rámci Jihočeského folklorního sdružení:
Ještě jednou mně zahrajte – 2008
Dej Bůh štěstí tomu domu – 2009
             
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky ze křtu