Kovářovan nahrával své nové CD

Zpět

04.11.2012

V neděli 4. listopadu se uskutečnilo nahrávání nového CD Kovářovanu s názvem „Přijď, Pepíčku, k nám“ a to v prostorách kovářovské barokní fary. Před samotným nahráváním se uskutečnila i narozeninová gratulace dvěma zpěvačkám – Martě Pešičkové a Vlastě Počtové, které oslavily významné životní jubileum.
Na připravovaném CD, jež jistě potěší příznivce hezkých melodií, zazní jihočeské lidové písně – Jaloveček roste, Přijď Pepíčku k nám, Milískej pan děkan, Kolikrát jsem přešel, Letěla husička, Já půjdu k husně, Dybych já byla věděla, Vesecký trávníčky, Tam na tom jalovečku, Co sem se nachodil, Nevím, nevím kudy cesta, Nad Strakonici a Jsem já švarná dívka z mlýna.
CD nazpívaly Jana Větrovská, Marie Kolářová, Marta Pešičková, Vlasta Počtová, Eva Janoušková, Tereza Lhotová, Nikola Chcholová, Pavla Škochová, nahrávání provedl zvukař Marek Svoboda, hudební aranžmá písní sestavila Pavla Škochová,  režie nahrávky manželé Milan a Pavla Škochovi.
Po zpracování a výrobě bude CD sloužit k prezentaci a propagaci národopisné oblasti Kozácka, kterou Kovářovan zastupuje. O slavnostním křtu nahrávky budeme příznivce souboru informovat. 
              
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z nahrávání