Javor a Javoráček na jarmarce v Mladé Boleslavi

Zpět

24.09.2012

Na sobotu 15. září jsme dostali pozvání do Mladé Boleslavi. Nabízí se písnička „Boleslav, Boleslav překrásné město“, ale první dojem nebyl až tak pozitivní. V Boleslavi se jako ve většině měst a obcí opravuje, kope, bourá a než jsme se probojovali autobusem do centra, připadala nám Boleslav spíš jako smutné město.  Nakonec jsme v devět hodin vystoupili na náměstí, které na nás působilo opravdu prapodivné, ale během dne jsme zjistili, že nabízí spoustu legrace a relaxace. Na zábavu však bylo ještě brzy!
Odpochodovali jsme svižně k hradu a šup do šatny, protože od půl desáté měly děti první vystoupení. Pódium bylo tak akorát velké, ale ne moc stabilní. To se potvrdilo při vystoupení dospělých! Sice se snažili co to šlo, aby konstrukce přežila, ale při předposledním tanci prasklo jedno prkno. Trnula jsem, že si někdo zlomí nohu, ale tanečníci se nedali a program dotancovali do samého konce.
Po odvedené práci přišel čas na prohlídku muzea, jarmarku a náměstí. Každý z nás si vybral co mu bylo blízké.Program jarmarku byl opravdu pestrý a užívali jsme si všichni, velcí i malí. Muzeum je umístěno v úžasných prostorách a nabízí řadu zajímavých akcí a expozic.
Muzeum nás pohostilo nejen duševně, ale také dobrým gulášem. Ale aby jste si nemysleli, že jsme si jeli takovou dálku jen na výlet! Odpoledne nás čekalo druhé kolo vystoupení na opraveném pódiu, které bylo sice bez díry, ale i tak našlapovali tanečníci raději zlehýnka. Po poslední písničce jsme se převlékli, došli si na něco dobrého a po čtvrté hurá směr domů.
Den byl trochu delší, vyjížděli jsme ráno už před šestou, ale stálo to za to! Mnozí z nás byli v Boleslavi poprvé, ale snad ne naposled!
Konec září a říjen budeme putovat s programem opět po našem kraji a hlavně začneme nacvičovat adventní program.

Marcela Božovská