Sympozium „Loutkoherectví a lidová kultura“ v rámci příhraničního projektu JFoS „Společně za folklor

Zpět

Jihočeské folklorní sdružení uskutečnilo v obci Kovářov 21. – 22. září 2012 další ze sympozií příhraničního projektu „Společně za folklorními tradicemi“ tentokrát na téma „Loutkoherectví a lidová kultura“.
První den diváci shlédli představení „Cirkus Chauve“ – divadelní adaptaci dětské knihy Jiřího Bilba Reidingera a absolvovali také umělecké tvořivé dílny. Druhý den pak na jevišti proběhla Commedie dell´arte – charakterní, improvizační hra s maskami a vystoupili i hosté z Rakouska, Loutkové divadlo  BAVASTEL - Eva Bodingbauer a Brigitte Kocher s pohádkou Kašpárek chytá lupiče a nechyběly opět umělecké tvořivé dílny s aktéry divadel.
Připraveny byly i dílny řemeslné, při nichž si děti i dospělí zdobyli perníková srdíčka, omalovávali dřevěné hračky či vytvářeli zajímavé výrobky z hlíny.
V rámci celého sympozia byla k dispozici výstava kreseb Jaroslava Vojny-pravnuka Mikoláše Alše, výtvarné práce dětí i prohlídka Česko-rakouského centra rozvoje lidových tradic.
Velice děkuji všem účinkujícím i divákům a jsem rád, že další aktivita JFoS otevírá  možnosti umělecké spolupráce s našimi rakouskými partnery. 

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Foto: Milan Škoch, momentky z akce