Kovářovánek potěšil děti

Zpět

27.06.2012

Dětský folklorní soubor Kovářovánek se představil v úterý 26. června dopoledne se svým kulturním programem „Hřej sluníčko, hřej“ v kovářovské mateřské školce. Kromě dětí ze školky sledovali představení Kovářovánku i prvňáci a tak bylo v hledišti i s dospělým doprovodem na 60 diváků.
Program uvedla vedoucí Kovářovánku Pavla Škochová, která měla jako pomocníka maňáska kocoura Celestýna. S ním si všichni účinkující a diváci nejprve zazpívali veselou písničku „Celestýne, Celestýne“ a po ní již následovalo vystoupení folklorního souboru. V programu diváci shlédli jarní hry na louce, chozené kolo do „brány“ na písničku Sadila, sadila fialenku v roli, dále dětské hry „Na peška“, škádlivou říkanku „Jenda Benda bubeník“, hru „Na muziku“, to vše proložené hezkými lidovými melodiemi.
Jakmile děti z Kovářovánku dozpívaly poslední písničku a dozněl potlesk od diváků, přišla na řadu výuka tanců pro „mrňousky“ ze školky. Členové souboru naučili přítomné tři tance - a to Mazurku na píseň Měla babka čtyři jabka, dále Ševce na písničku Tancovaly dvě panenky a jako poslední tanec Šotyš na píseň Jedna, dva, tři, čtyři pět, cos to Janku, cos to sněd. Všichni, kteří se zapojili do taneční dílničky Kovářovánku byli šikovní a připravené tance se dobře naučili.
Na závěr celého vystoupení ještě maňásek - kocour Celestýn za asistence členů souboru rozdával dětem omalovánku s úvodní veselou písničkou jako vzpomínku na celé pěkné vystoupení.   
    
manželé Milan a Pavla Škochovi
foto: Milan Škoch, momentky z akce