Manželé Milan a Pavla Škochovi převzali ocenění v Arcibiskupském paláci v Praze

Zpět

21.06.2012

Ve čtvrtek 21. června 2012 se uskutečnilo v Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí v Praze slavnostní vyhlášení V. ročníku celostátní soutěže „MÁ VLAST V SRDCI EVROPY -  POZNEJ JI A CHRAŇ“.  Tento slavnostní akt se konal pod záštitou J.E. Dominika kardinála Duky arcibiskupa pražského, metropolity a primase českého, Ministerstva kultury ČR, pod patronátem Národního památkového ústavu, Památkové komory České republiky ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže. 
V úvodu setkání pozdravil všechny přítomné J.E. Dominik Duka a poděkoval všem za práci, kterou ve svých oborech přispívají k rozvoji naší společnosti. Následně probíhalo předávání ocenění vybraným osobnostem či kolektivům, jež přijely do Prahy z různých míst České republiky.  V kategorii historických tradic obdrželi manželé Škochovi 2. místo, jež získali za „Udržování lidových tradic Kovářova“.
Chtěli bychom poděkovat všem členům Jihočeského folklorního souboru Kovářovan za dlouholetou práci, kterou společně přispíváme k rozvoji lidové kultury naší obce i Jihočeského kraje. Poděkování patří též Folklornímu sdružení České republiky, jež  nás do této soutěže nominovalo.           
    
manželé Milan a Pavla Škochovi
foto: Milan Škoch, momentky z akce