Partnerská spolupráce na kulturní akci v rámci projektu „Společně za folklorními tradicemi“

Zpět

22.05.2012

Partnerská spolupráce na kulturní akci
v rámci projektu „Společně za folklorními tradicemi“

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
 
Partneři projektu - Jihočeský kraj, Obec Kovářov

V úterý 1. května 2012 se zúčastnil členský soubor Jihočeského folklorního sdružení Prácheňáček kulturní akce v dolnorakouském Krems-Steinu. Na základě spolupráce v rámci uvedeného projektu a připravovaných sympozií mohli diváci shlédnout ukázku jihočeského folkloru.   

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Z vyjádření vedoucích souboru Prácheňáček Jaroslava Bašty a Sylvy Svobodové:

Dětský folklorní soubor Prácheňáček se dne 1.5.2012 zúčastnil Májové slavnosti Wachauer Trachten und Heimatverein ve městě Krems-Stein v Rakousku. Akci pro soubor zajistilo Jihočeské folklorní sdružení (JfoS), které se postaralo i o zajištění dohody o účinkování s hostující stranou.
Prácheňáček se na místo určení dostavil v daný den cca ve 12.30 h. Před místním kulturním domem nás očekávala paní Barbara Libowitzky, která nás zavedla do šatny a poskytla občerstvení. Po převlečení do krojů absolvoval soubor průvod městem, který začínal ve 14.00 hod a následně začal na místním náměstí kulturní program. Účinkujícími byli většinou místní dětské zájmové skupiny. Prácheňáček byl v programu zařazen až na 17.00 hod., tedy až na samotný závěr. Byl také jediným zahraničním účastníkem slavností.
Od pořadatelů akce jsme dostali pro každého člena souboru poukázku na jídlo, na pití a na zmrzlinu, což přišlo v extrémně slunečném a horkém počasí vhod.
Naše vystoupení jsme na přání pořadatelů protáhli cca na 30 minut a vzhledem k aplausu a zájmu přihlížejících lze usuzovat, že se vystoupení líbilo.
Za soubor Prácheňáček se akce zúčastnilo celkem 30 účinkujících včetně muziky a vedoucích souboru.
Ze strany souboru hodnotíme akci jako zdařilou. Pro většinu členů Prácheňáčku se jednalo o první zahraniční vystoupení. Děti se seznámily s kulturou a folklorními zvyklostmi u našich rakouských sousedů a při vystoupení se snažily předvést své umění co nejlépe.