PODKOVA má první místo

Zpět

21.04.2012

Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan vystoupila  v nedávné době v Týně nad Vltavou na VIII. ročníku festivalu divadel pro děti s názvem „O Kašpárkovu rolničku“. Porotu tvořily děti, jež všechna divadelní představení během festivalu bodovaly.
Na festivalu se o přízeň dětského publika „utkalo“ od února do března hned pět divadelních spolků se svými pohádkami. Divadelní společnost Tábor se představila s „Šíleně prolhanou princeznou“, Strunkovický ochotnický spolek s „Kubou a loupežníky“, Ražický hravý spolek uvedl pohádku „Jak čert vyletěl z kůže“, Divadelní společnost ze Sezimova Ústí „Čarovné střevíčky“ a Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan sehrála svou autorskou „Pohádku od rybníka“.
Dospělí i děti, kterých se sešlo na představení Podkovy opravdu hodně, se tak přenesli do pohádkového světa, ve kterém, jak už to tak bývá, vítězí dobro nad zlem. Diváky pobavil svými kousky nejen vodník, ale také pan soudce, jenž rád rybařil, či sestry Čiperovy, kterým se nepodařilo podvodem získat rybník Hořejší. Diváci se zájmem sledovali v průběhu představení všechny herecké výkony a při závěrečné písničce potleskem dali najevo, že se jim pohádka líbila.
O tom, že pohádkový příběh v podání Kovářovských opravdu zaujal svědčí informace od pořadatelů festivalu, že děti nejlépe bodovaly „Pohádku od rybníka“. Svým rozhodnutím tak přidělily první místo PODKOVĚ, která získala Kašpárkovu rolničku.
Předání ceny se mělo uskutečnit v neděli 22. dubna v Týně nad Vltavou, ale v tento den se zástupci Podkovy nemohli dostavit. O náhradním termínu předání „rolničky“, budeme příznivce PODKOVY včas informovat. 

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: c Milan Škoch, herci Podkovy