XXI.Staročeský bál

Zpět

21.03.2012

Byl pozdní večer, desátý únor, večerního veselí byl vskutku čas. Na tento večer již dlouho předem Soběslavské chasy mladé zval tichý hlas, jenž bujaré veselí a zábavu sliboval.
Rok s rokem se totiž sešel a s ním i tradiční počin jménem Staročeský bál opět ve skutečnost vzešel. Leckdo pozvání s nezájmem přešel, avšak mnohým bál z mysli vskutku nešel. Proto se rozhodli vstupenku zakoupit a na vlastní oči všechnu tu slávu spatřit. Při vstupu na ples každý návštěvník solí a chlebem přivítán byl, někdo i hojně tombolu pokoupil. A co poté? Potom se jednoduše k svému stolu posadil.
Během celého večera Třeboňská 12° hrála aj Chasa společně s malým Ráčkem na úvod tancovala. Vystoupení bylo smělé, důkazem tomu bylo návštěvníkem často údivně vyřčené slovíčko hele. Publikum přijalo výstup vřele, neb tanečníci i muzika um svůj konala bděle. Z výsledku počinu mohutný aplaus hledištěm přešel, jen vedoucímu souboru na hlavě z nervozity nějaký ten šedý vlásek navíc vzešel.
V zápětí muzika opět spustila a kdejaká žena bok po boku s mužem svým tančila. Vrcholem večera půlnoční překvapení bylo, možná i proto se v sále ticho náhle rozhostilo. Hlas z reprobeden zhutnělý děj z filmu Ať žijí duchové hlásal. Po něm vyhlášení výher v tombole konalo se, z něhož několik šťastlivců radovalo se. Po těchto činech zábava znovu nastala, až do dvou hodin, kdy bohužel pro všechny kompletně ustala.
Co takhle závěrem říci? Těšme se společně na příští Staročeský bál přeci!!!
                               
Vojtěch Hrůša
Foto na www.chasamlada.info