PODKOVA hrála na festivalu v Týně nad Vltavou

Zpět

20.02.2012

Divadelní společnost PODKOVA Jihočeského folklorního souboru Kovářovan vystoupila na pozvání divadelní společnosti VLTAVAN v Týně nad Vltavou v neděli 19. února 2012 v rámci VIII. ročníku festivalu divadel pro děti s názvem „O Kašpárkovu rolničku“. Podkova sehrála „Pohádku od rybníka“ od 14 hodin v Zámeckém divadle před naplněným hledištěm.
Dospělí i děti, kterých se sešlo opravdu hodně, se tak přenesli do pohádkového příběhu, ve kterém, jak to bývá, zvítězilo dobro nad zlem. Diváky pobavil svými kousky nejen vodník, ale také pan soudce, jenž rád rybařil, či sestry Čiperovy, kterým se nepodařilo podvodem získat rybník Hořejší. Diváci se zájmem sledovali v průběhu představení všechny herecké výkony a při závěrečné písničce potleskem dali najevo, že se jim pohádka líbila.
Kovářovští tradičně po skončení vystoupení zvou na jeviště děti a nebylo tomu jinak ani v Týně. Herci rozdávali upomínky, kterými byly divadelní kalendář na zeď, pravé pohádkové záložky do knihy a také nefalšované vodnické bonbóny z puškvorce. Ty měl vodník připraveny pro děti v hrníčkách, protože jak v pohádce pronesl, na topení lidí nemá již náturu. A tak bylo po vystoupení na scéně ještě velice živo, děti i dospělí se s herci fotili, povídali a prohlíželi si zákulisí pohádky. 
Děkujeme velice divadelní společnosti Vltavan za pozvání a divákům za skvělou atmosféru. Kdo bude chtít vidět nejbližší vystoupení PODKOVY, může přijet 25. února 2012 do obce Dmýštice u Kovářova, kde herci sehrají „Pohádku od rybníka“ a to od 15.30 hodin.
Již se na Vás těšíme.  

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z pohádky