Jihočeské folklorní sdružení vydalo svůj nový prezentační leták

Zpět

01.02.2012

Jihočeské folklorní sdružení vydalo 1. února 2012 svůj nový prezentační celobarevný leták formátu A5, který bude sloužit k propagaci sdružení a všech jeho 21 členských dětských a dospělých folklorních souborů . Na letáku je také představeno i Česko-rakouské centrum rozvoje lidových tradic v Kovářově, jenž bylo zbudováno v rámci příhraničního projektu JFoS a Volksultur Niederösterreich.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Foto: Milan Škoch, líc a rub letáku


Jihočeské folklorní sdružení
JFoS bylo založeno v roce 2001.  Sdružuje 600 aktivních zpěváků, tanečníků a muzikantů ve 21 členských dětských i dospělých folklorních souborech. Reprezentuje folklorní aktivity ze všech národopisných oblastí v Jihočeském kraji.
Pořádá i spolupořádá řadu folklorních festivalů, lidových slavností a seminářů, vydává zajímavé propagační materiály prezentující jeho bohatou činnost. JFoS je členem Folklorního sdružení České republiky, spolupracuje s Jihočeským krajem, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici a dalšími organizacemi a institucemi. 
Sdružení úspěšně rozvíjí i mezinárodní vztahy a ve spolupráci s rakouskými partnery realizuje příhraniční projekty:
-Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko – 2006 - 2008
-Za lidovými tradicemi se sousedy – 2009 - 2010
-Jihočeský zpěváček - 2011
-Společně za folklorními tradicemi – 2012 - 2013

Sídlem sdružení je Obec Kovářov-Vesnice roku ČR 2004, kde se nachází jeho krajská kancelář             i Česko-rakouské centrum rozvoje lidových tradic.

zahraniční partneři JFoS:
Dolnorakouská organizace Volkskultur Niederösterreich
Úřad Zemské vlády Horního Rakouska 


Členské soubory JFoS:
Dětský folklorní soubor Bárováček, Blaťácký soubor Ševětín, Blaťáček Ševětín, Netradiční dudácká muzika Duha, Národopisný soubor Doudleban, Furiant-soubor lidových písní a tanců České Budějovice, Dětský folklorní soubor Javoráček, Folklorní soubor Javor, Dětský folklorní soubor Kovářovánek, Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, Folklorní soubor Libín, Folklorní soubor Lučina, Folklorní soubor Malý Furiant, Mladá dudácká muzika Strakonice, Folklorní soubor Písečan, Dětský folklorní soubor Prácheňáček, Prácheňský soubor písní a tanců Strakonice, Folklorní soubor Radost, Soběslavská chasa mladá, Doudlebské folklorní sdružení Soumrak, Dětský soubor lidových tanců Šumaváček.


Česko-rakouské centrum rozvoje lidových tradic v Kovářově  ve výstavních prostorách nabízí:
- ukázky aktivní spolupráce JFoS a rakouských partnerů
- prezentaci dokumentů příhraničních projektů
- ukázky krojových součástí jednotlivých národopisných oblastí Jihočeského kraje
- ukázky krojových součástí Rakouska
- ukázky jihočeské a rakouské keramiky
- ukázky lidových řemesel
- výběr prezentačních materiálů projektu