Ohlédnutí za koledování se soubory Javor a Javoráček

Zpět

04.01.2012

Během adventu jsme připomněli tradiční zvyky a koledy celkem  jedenáctkrát. Nejnáročnější byl předposlední prosincový víkend. V pátek 16. jsme pořádali v sále v Chotýčanech koncert pro naše přátele a blízké. Je to vlastně takové poděkování našim rodinám, které nás podporují a bez nichž by to v souboru nefungovalo. Podle jejich reakce jsme je ani tentokrát nezklamali. Po oficiální části následovala neoficiální volná zábava, která se trochu protáhla. Tentokrát ale opravdu jen trochu, protože jsme před sebou měli ještě dlouhou sobotu a neděli.
V sobotu v poledne jsme vyrazili směr Nová Bystřice a tam nás čekalo překvapení – vystoupení na náměstí. Jak jinak! Celý advent byly nadprůměrné teploty, tak naplánovali program adventních trhů na náměstí. Pochopitelně 17. prosinec byl jedním z mála opravdu zimních dnů! U nás pořádně foukalo, ale v Bystřici s naším příjezdem začala pořádná metelice a během chvilky bylo úplně bílo. Naštěstí šikovné pořadatelky narychlo přesunuly naše vystoupení z náměstí alespoň do atria nového infocentra. I tak jsme museli nažehlené kroje schovat pod kabáty a muzika zůstala alespoň mezi dveřmi, aby trochu ladila. Všechna čest divákům, kteří nám byli nakloněni a sledovali celý program.
Našemu koledování však pro ten den nebylo ještě konec! Pokračovali jsme do Kostela v Majdaleně, kde sice nefoukalo, ale teplo tam rozhodně neměli. Byli jsme zmrzlí ještě z Bystřice a tak nás moc potěšilo laskavé a vlídné přijetí diváků a pořadatelů koncertu. No a po vystoupení jsme se i zahřáli. Čekal na nás, jak jinak než lahodný a teplý mok – punč a čaj, připravený místními farníky.
Tečkou za našim koledováním bylo vystoupení Javoráčku u nás doma v Lomnici, kde byla také pořádná zima, ale děti to přežily a do Štědrého dne se zahřály…. A v roce 2012 budeme pokračovat.

Marcela Božovská