Vánoční zpívání v kovářovské škole po jedenácté

Zpět

13.12.2011

Úterní odpoledne 13. prosince se v kovářovské škole uskutečnilo již po jedenácté Vánoční zpívání, soutěž ve zpěvu vánočních písní. Pořadatelem akce byl tradičně soubor Kovářovan ve spolupráci se základní školou. 
Zkušebna Dětského folklorního souboru Kovářovánek se od půl druhé rozezněla vánočními melodiemi, které si nejprve zazpívali společně s vedoucí Kovářovánku Pavlou Škochovou všichni soutěžící společně s diváky. Těmi byly děti ze školní družiny, jež přišly na Vánoční zpívání se svojí vychovatelkou Gabrielou Zítkovou.
Před vánočním stromečkem se poté začali představovat  jednotliví soutěžící. Letošního zpívání se ujalo deset děvčat a čtyři chlapci. Diváci mohli slyšet  například vánoční písně – Štědrej večer nastal, Na Vánoce dlouhý noce, Brzy budou Vánoce, Postavil jsem sněhuláka, Půjdem spolu do Betléma, Zvony zvoní a další, které si soutěžící děti připravily. Zpívalo se     a capella (bez doprovodu hudebního nástroje), což nebylo vůbec jednoduché, ale udržet správnou melodii písně se zdařilo většině dětí. Nejlépe však svoji písničku předvedly Anička Jiroušková, která obsadila třetí místo, Anežka Brůžková skončila na druhém místě  a vítězkou letošní soutěže se stala Matylda Mandovcová. Všechny tři nejúspěšnější zpěvačky získaly medaile a pěkné dárky a ani ostatní zpěváčci nepřišli zkrátka.
Další program byl věnován výrobě figurek do připraveného betléma a tak se děti pustily do díla. Pod jejich rukama tak vznikaly z modelíny ovečky, svatá rodina, muzikanti a jiné postavičky, které k vánočnímu výjevu náleží. Na závěr si pak ještě všichni společně zazpívali koledu Půjdem spolu do Betléma, popřáli hezké Vánoce a ukončili letošní, již jedenáctý ročník této předvánoční akce.
     
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z akce.