Kovářovan v Týně nad Vltavou

Zpět

08.12.2011

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan účinkoval ve středu 7. prosince v Týně nad Vltavou. Soubor přijel na pozvání občanského sdružení Týna, který uspořádal tradiční předvánoční setkání nejen pro seniory. V nově opravené Sokolovně se Kovářovan, stejně jako další účinkující, představil tamnímu publiku v půlhodinovém programu.
Po úvodních slovech hlavní organizátorky Evy Dvořákové, hejtman Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a dalších řečníků, se začala na jevišti odvíjet kulturní vystoupení.
Kovářovan měl připraveny hned dva programy - „Až já půjdu okolo“ a Nestarej se, ženo má“, kde představil v písních a tancích svoji národopisnou oblast Kozácka. Diváci sledovali výkony tanečníků i zpěváků a mnozí si leckterou písničku společně se členy souboru zazpívali. Po první části půlhodinového vystoupení se přítomní návštěvníci dozvěděli zajímavosti o kozáckém kroji, a pak již následoval druhý vstup písniček, krokových variací na polku či třídobou sousedskou a tanečníci též předvedli Loudavou – lidový menuet, oblíbený zvláště na Kozácku. S diváky se soubor rozloučil přídavkem, a to písní Myslivče, myslivče.   

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky souboru z akce