Někdo stojí za vraty…

Zpět

03.12.2011

V sobotu 3. prosince se v kovářovském kinosálu uskutečnil tradiční předmikulášský pořad Jihočeského folklorního souboru Kovářovan, letos pod názvem „Někdo stojí za vraty.“
Od 14 hodin mohli přítomní diváci, kteří zcela zaplnili hlediště, sledovat hodinové vystoupení, v němž se postupně představili Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, žáci 1. třídy místní základní školy a Dětský folklorní soubor Kovářovánek společně se zpěvačkami dospělého souboru.
Členové Kovářovanu předvedli program písní a tanců „Až já půjdu okolo“, poté prvňáčci zazpívali divákům zimní písničky, které proložili několika básničkami a pak již jeviště patřilo dětskému souboru a zpěvačkám. Zpívalo se, tančilo a nechyběla ani veselá scénka „báby a čerta“, jenž zaujala provedením, ale roztomilou tečkou celého vystoupení byl příchod Mikuláše, čerta i andělíčka v podání manželů Schmellerových a jejich sedmiměsíčního synka Martínka, který si tak poprvé s maminkou, čerticí Ivetou, ozkoušel „první krůčky“ na jevišti.
Všechny malé i velké účinkující Mikuláš obdaroval a v jeho koši bylo i plno dárečků pro děti z publika, kterých se letos sešlo opravdu hodně.
 
manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z vystoupení