„Pohádka od rybníka“ se dětem líbila

Zpět

11.11.2011

Divadelní společnost Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan sehrála v kovářovském kinosálu v pátek 11. listopadu  „POHÁDKU OD RYBNÍKA“, kterou shlédlo na 130 dětských diváků společně s dalším dospělým doprovodem z místní základní školy a z mateřských škol z Kovářova, Kostelce nad Vltavou a Předbořic.
Před devátou hodinou ranní se začalo hlediště zaplňovat příchozími návštěvníky, kteří netrpělivě očekávali začátek představení. Herci z Podkovy uvedli pohádku společnou písničkou a poté se na jevišti začal odehrávat příběh, který malé diváky hned od počátku vtáhl do děje. Děti živě reagovaly na vodníka, pana soudce, zlé sestry i další pohádkové postavy, kterým se mnohdy snažily „napovídat“. 
Dobro zvítězilo nad zlem a vše dopadlo tak, jak mělo. Na závěr opět zazněla veselá písnička v podání všech herců doprovázená potleskem publika. Kdo by si ale myslel, že se zatáhla opona a vše skončilo, ten se mýlí. Členové Podkovy pozvali děti na jeviště, kde jim rozdávali kalendáře s obrázky z uvedené pohádky a protože někteří mrňouskové chtěli také „ozkoušet“ rybniční vodu, musel jim vodník a následně i pan soudce ukázat, jak to v takovém divadelním rybníčku vypadá. Na „koupel“ se vytvořila na jevišti fronta, každý chtěl zkrátka do rybníka.
Celé hodinové představení bylo tradičně zaznamenáno na kamery a po sestříhání bude vytvořeno DVD Pohádky od rybníka.
    
Další představení Podkovy je plánováno v Božeticich v neděli 4. prosince 2011 odpoledne, kam přijedou Kovářovští potěšit místní publikum.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch, momentky z pohádky