Výstava Jihočeského folklorního souboru Kovářovan na Krajském úřadu Jihočeského kraje

Zpět

01.11.2011

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan připravil ve spolupráci s odborem kultury Jihočeského kraje výstavu s názvem „ KOVÁŘOVAN“,  která je umístěna od 1. listopadu do 30. listopadu 2011 v prostorách druhého a třetího patra Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Výstavu tvoří deset velkých panelů a patnáct menších klipů, jež obsahují padesát šest fotografií a základní textové informace, kde se zájemci o lidovou kulturu dozvědí o bohaté činnosti kovářovského folklorního souboru.
Výstava prezentuje dospělý soubor Kovářovan, Jihočeský folklorní festival Kovářov, lidové zvyky udržované Kovářovanem-zejména jedinečnou „Obchůzku s klibnou a kozlíky“ i Divadelní společnost Podkovu Jihočeského folklorního souboru Kovářovan. Součástí prezentace je též promo stolek, kde budou volně k dispozici pohledy, kapesní kalendáříky, ročenka souboru a další propagační materiály.

Autoři výstavy: manželé Milan a Pavla Škochovi, vedoucí souboru Kovářovan
Autor fotografií: Milan Škoch

Foto: Milan Škoch, momentky z instalace výstavy – Pavla Škochová za doprovodu Jitky Šálené a Aleny Janků z odboru kultury a památkové péče Jihočeského kraje