Setkání na Blatech

Zpět

12.09.2011

V sobotu 3. září 2011 bylo v Ševětíně veselo. Konala se zde již tradiční folklórní akce. „Setkání na Blatech“ s folklórními soubory, lidovou písní a tancem pořádá každý rok Blaťácký soubor a Městys Ševětín. Letošní ročník podpořili také Jihočeský kraj, Jihočeské folklórní sdružení, Svaz klubů mládeže a další sponzoři.
Pozvání přijali i vzácní hosté , manžeka čínského velvislance a zástupci čínské mládeže v Čechách.
Ještě před zahájením hlavní části programu byla pro milovníky výstav připravena k zhlédnutí ta naše - původní blatské kroje, fotografie a řezbářské práce. Ve 13 h vyšel slavnostní průvod zúčastněných souborů do ulic městyse. Cílem průvodu bylo náměstí Šimona Lomnického, kde se soubory krátce představily tancem a písničkou. Odtud se všichni přesunuli do překrásného prostředí farského dvora, kde byl po čtrnácté hodině zahájen hlavní program – vystoupení folklórních souborů.
Jako první se na pódiu předvedl dětský soubor Blaťáček s Mysliveckým pásmem. Pokračování připravil Blaťácký soubor s pásmem Blatské vobžinky. Kromě místních vystoupili také účinkující z Krojové družiny z Jarošova nad Nežárkou s pásmem Namlouvání. Furiant z Českých Budějovic předvedl chodskou polku a jihočeská chlapecká kolečka. Mladá dudácká muzika ze Strakonic přivezla písničky především z Prácheňska, Mladinka Plzeň zase tance z Koterova a Bábrličku. Na faře samozřejmě nechyběl ani jarmark starých řemesel, který k této akci bezpochyby patří.
Krásné prostředí a krásné počasí, co víc jsme si jako organizátoři mohli přát? Snad jen rozzářené oči všech zúčastněných. Doufám, že jak diváci tak i účinkující budou na Setkání na Blatech 2011 s radostí vzpomínat. Děkujeme všem, kdo se svým úsilím, prací i financemi podíleli na zajištění hladkého průběhu akce.

Za Blaťácký soubor Ševětín       
Petr Mizera, organizační vedoucí souboru